Nyos Active Carb Aktivkol, 500 ml

För söt- och saltvattenakvarier

127 kr

(254 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För kristallklart vatten
  • Hög bindningskapacitet
  • pH-neutralt aktivt kol

Ofta köpt tillsammans med Nyos Reef Cement Snabblim, 500 ml

Nyos Active Carb Aktivkol, 500 ml 127 kr (254 kr / l)
Nyos Reef Cement Snabblim, 500 ml 201 kr (402 kr / l)
Totalpris: 328 kr
Beskrivning

Active Carb, en vattenångaktiverad och pH-neutral aktivkol, tar bort gulfärgning, organiska föroreningar, grumlingar, nässelgifter och luktämnen från ditt akvarium! Den har en extremt hög bindningskapacitet och är dessutom fosfat- och tungmetallfattig – se fram emot kristallklart vatten!

Användning:
Använd 500-1000 ml per 1000 liter.

Artikelnr.: NYO-WC-ACA500
Innehåll: 500 ml
EAN: 4260246923037
Tillverkarnr.: WC-ACA500
Marken (Hersteller): Nyos
Tierarten: Fiskar, Ryggradslösa djur
Användning: Akvarium, Havsvatten, Sötvatten
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Nyos Aquatics GmbH, Siemenstraße 26, 70825, Korntal- Münchingen, Tyskland, www.nyos.info

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Nyos Active Carb Aktivkol