Aquarium Münster ORCA Undervattenslim svart, 450 g

Fastställande av

254 kr

(564 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 450 g

I lager från 23. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 29. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Lim och tätningar
  • Fri från lösningsmedel
  • Kompatibel med fiskar och växter

Ofta köpt tillsammans med Olibetta Startbakterier - Sötvatten & Havsvatten, 473 ml

Aquarium Münster ORCA Undervattenslim svart, 450 g 254 kr (564 kr / kg)
Olibetta Startbakterier - Sötvatten & Havsvatten, 473 ml 203 kr (429 kr / l)
Totalpris: 457 kr
Beskrivning

Häftar och tätar under vatten även i ett fyllt akvarium. ORCA-undervattenslimmet är fritt från lösningsmedel, isocyanater och silikoner och är därför kompatibelt med fiskar och växter.

Häftämnet är lämpligt för att täta akvarier eller trädgårdsdammar samt för att fästa dekorativa föremål. Med extremt hög vidhäftningsstyrka och en hårdhet på mer än 56 Shore A binder ORCA Underwater Adhesive nästan alla material och kan även användas inom industrisektorn, särskilt där tätningsarbete utförs i fuktiga förhållanden eller vid höga temperaturer.

Undervattenslimmet ORCA finns i tre versioner:

  • 75 g Mini Tube för mindre reparationer
  • 315 g tryckpaket
  • 450 g patron
Artikelnr.: AQU-100018400
Innehåll: 450 g
EAN: 4005258001867
Tillverkarnr.: 100018400
Marken (Hersteller): Aquarium Münster
Tierarten: Fiskar
Användning: Sötvatten
Säkerhets- och varningsanvisningar

Varningsanvisningar:

  • EUH208 - Kan orsaka en allergisk reaktion.
  • EUH 210 - Säkerhetsblad finns att rekvirera.
Juridisk information
Tillverkare: Aquarium Münster Pahlsmeier GmbH, Galgheide 8, 48291, Telgte, Tyskland, www.aquarium-munster.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Aquarium Münster ORCA Undervattenslim svart

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder